Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

[vc_row][vc_column]

[vc_empty_space height=”15px”]

Eğitim Destek Dökümanları

[vc_column_text]

 • Evcil Hayvan alırken dikkat edilmesi gerekenler..
 • Secere nedir?
 • Hangi Irk köpek sahiplenleliyim?
 • Kalça Displazisi nedir?

[/vc_column_text]

[vc_column_text]

 • Lütfen aklınızda bulundurun! Köpek sahiplenmeden önce bizi arayarak bilgi alabilirsiniz..
 • Sahipleneceğim köpek:
  1. Dişi mi olmalı? Erkek mi olmalı?
  2. Yavru iken mi sahiplenmeliyim?
  3. Hangi mama ile beslemeliyim?
  4. Hangi aşıları ne zaman vurdurmalıyım?

[/vc_column_text]

[vc_column_text]

Nam-ı diğer “Köpeklere fısıldayan adam” Cesar Millan’dan tüylü dostunuzu eğitirken işe yarayacak 12 harika tavsiyeyi sizler için derledik.

1. Köpekler insan değildir. Bizi mutlu eden her şey onları mutlu etmek zorunda değildir. Köpeklerin arzuları basittir: düzenli egzersiz, istikrarlı bir lider, doğru kazanılan sevgi.

2. Köpeğinizle her gün en azından 45 dakika yürüyün. Düzenli olarak yaptığınız bu yürüyüşler, köpeklerinizin davranış bozukluklarını düzeltir ve köpeğinizle aranızda güçlü bir bağ kurmanıza yardımcı olur.

3. Tutarlı olun. Tüm aile üyelerinin köpeğinize aynı kuralları uyguladığından ve aynı sınırları belirlediğinden emin olun.

4. Yanlış zamanda gösterdiğiniz sevgi, köpeğinizin kafasının karışmasına neden olabilir. Sevginizi; köpeğiniz yemeğini yedikten, egzersiz yaptıktan, davranışını sizin istediğiniz yönde değiştirdikten ya da emirlerinize itaat ettikten sonra gösterin.

5. Köpekler dünyayı burunları, gözleri sonra da kulaklarıyla deneyimler. Bir köpekle ilk kez tanıştığınızda; göz teması kurmadan ve sizinle konuşmadan önce koklayarak bir güven oluşturur.

6. Köpeğinizin cinsi kader değil. Doğru cinsi seçmekten daha önemli birşey varsa o da yaşam tarzınıza ve enerjinize uygun enerjide bir köpek seçmektir.

7. Köpeklerin bir lidere ihtiyacı vardır. Yürüyüşlere hakim olarak ve diğer kuralları takip ederek ”egzersiz, disiplin, ondan sonra sevgi” liderliğinizi gösterin.

8. Köpeğinizin havayı kontrol etmesine izin verin. Köpeğinizin dışarı adım atmasına ve uzun bir yürüyüş için çok sıcak, çok soğuk ya da çok ıslak olup olmadığını hissetmesine izin verin. Bu sayede köpeğiniz, yürüyüşünü kısaltması gerektiğini ya da içeri girerek güvende olduğu yerde kalması gerektiğini bilecektir.

9. Köpeğinizi park edilmiş bir aracın içinde bırakıp gitmeyin. Gölgede bile, arabanın tuttuğu ısı açık havadan çok daha fazladır.

10. Havadan haberdar olun. Yaz boyunca, yürüyüşlerde yanınızda su taşıyın ve dehidratasyon belirtilerine karşı tetikte olun.

11. Köpekler de insanlar gibi sıkılabilirler. Yakalama oyunu gibi çeviklik kazandıran ya da ödül odaklı oyunlar oynatarak itaat etmesini sağlayın ve duygusal bir bağ oluşturun.

12. Dengeli enerji. Köpekler sizin enerjinizle beslenir. Eğer siz yorgun ve bitkin olursanız, köpeğiniz de öyle olur. Her zaman sakin kalmaya çalışın ve olumlu olun!

Kaynak: CNN-Türk[/vc_column_text]

[vc_column_text]

EĞİTİM

sosyalleşme

Köpeğinizle ortalama 10-15 yıl birlikte bir yaşam sürdüreceksiniz, köpeğiniz ne kadar iyi bir sosyalleşme sürecinden geçmiş ise o denli hem siz hemde köpeğiniz mutlu bir yaşam sürdüreceksiniz, her ortamda rahat ve stressiz birliktelik olacaktır.

temel ve ileri itaat

Köpekler tıpkı kurtlar gibi sürü hayvanlarıdır, sizi lider olarak kabul etmesini sağlamanız ve size itaat etmesini sağlamanız, köpeğinizin aile ve toplum içinde sorunsuz ve tehlikelerden uzak mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmesinin temelini atacaktır.

İş köpekleri Eğitimi

Köpeğinizle profesyonel eğitim sürecine katılmak isterseniz, uluslararası geçerli sınav yönetmelikleri doğrultusunda (BH) Refakat Sınavı,(IPO 1,2,3)Uluslararası İş Köpekleri Sınavına, her bir bölümü üç basamaktan oluşmaktadır, iz takibi, itaat ve koruma bölümlerini işleyebilir, sınavlara iştirak edebilirsiniz.

Arama Kurtarma Eğitimi

Köpeğinizin donanımlı ve sizin istekli olup zaman ayırmanız taktirde, topluma faydalı ve hayat kurtarmak adına Köpeğinizi Arama Kurtarma Köpeği olarak eğitebilir, Arama kurtarma çalışmalarına katılabilirsiniz.

[/vc_column_text]

[vc_empty_space height=”20px”][/vc_column][/vc_row]

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.